Rozsiahla záhrada iba pre Vás

Špeciálne akcie

Akcie pre páry

04.01.2022
Ubytovanie Košice okolie
1

Ponuka výletov s dopravou

 

Ubytovanie Košice okolieRozhodli sme sa rozšíriť naše služby o ponuku výletov s dopravou. Okolie ponúka množstvo možností naplnenia programu. Výber záleží len na Vás o aký druh aktivít máte záujem kultúrne pamiatky, (Jasovská ľadová jaskyňa, Dóm svätej Alžbety, Betliar, Budimírsky Kaštieľ, Herľany gejzír) alebo skôr chcete zažiť zábavu na kúpaliskách, na miestach s ponukou atrakcií ako napr. Alpínka (minigolf, tarzania, volejbal), alebo iný druh aktivít. 

 

 

 

Ubytovanie Košice okolieDobšínská ľadová jaskyňa je ľadový klenot svetového dedičstva
Dobšinská ľadová jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie ľadové jaskyne na svete. Od roku 2000 je zaradená do svetového prírodného dedičstva. Vzhľadom na známe vysokohorské ľadové jaskyne Eisriesenwelt a Dachstein-Rieseneishöhle v rakúskych Alpách či rumunskú jaskyňu Scărişoara v pohorí Bihor, ktorej zaľadnená časť je vo výške 1100 až 1120 m n. m., monumentálne zaľadnenie Dobšinskej ľadovej jaskyne tisícročia pretrváva v nadmorskej výške iba 920 až 950 m.


Ubytovanie Košice okolieSedem kilometrov od baníckeho mestečka Rožňava sa nachádza malebná dedina, ktorá sa môže pýšiť honosným kaštieľom s pôvodným zariadením a zbierkami. Pustošenie Druhej svetovej vojny ušetrilo len tri kaštiele na Slovensku: Orlové, Hodkovce a Betliar. Bohužiaľ do dnešných dní sa zachoval len kaštieľ Andrássyovcov v Betliari.
Ubytovanie Košice okolieAlpínka je rekreačné a výletné stredisko v Čermeľskom údolí nachadzajúce sa asi 6 km od mesta Košice.

Návštevníkom je tu k dispozícií reštaurácia Alpinka, bufety (občerstvenie Na rázcestí,..), ihrisko pre deti, športové ihrisko, opičia dráha TARZANIA ALPINKA a golfové ihrisko .
Národný park Slovenský raj sa nachádza vo východnej časti Slovenska, roku 1964 bol vyhlásený za chránenú krajinnú oblasť a v roku 1988 bol Nariadením vlády SR prekategorizovaný na národný park. Má rozlohu 19 763 ha a ochranné pásmo 13 011 ha.

 

Pôvodne bola celá oblasť národného parku veľkým plošným celkom, ktorý postupne toky riek (Hornád, Hnilec) a potokov (Veľký Sokol, Suchá Belá, Biely potok) rozkrájali na niekoľko väčších i menších plošín (Glac, Geravy).

 

Menšie toky vytvorili za tisícročia pre Slovenský raj tak charakteristické rokliny s vodopádmi (Kyseľ, Piecky, Sokolia dolina, Zejmarská roklina).

 

Na plošinách sa nachádzajú mnohé krasové javy - závrty, škrapy, podzemné jaskyne a diery (Dobšinská ľadová jaskyňa, Stratenská jaskyňa, Medvedia jaskyňa, Čertova diera)

 

Ubytovanie Košice okolie Ubytovanie Košice okolie Ubytovanie Košice okolie